Jak pielęgnować obuwie do biegania?

czytaj SKONTAKTUJ SIĘ

Dlaczego warto biegać?

Marka VIO-PRO radzi:

Korzyści płynące z biegania są nie do przecenienia. Słoneczna pogoda i bezchmurne niebo to niezwykle sprzyjające warunki do uprawiania tej sympatycznej i energetycznej formy rekreacji.

Bieganie to jeden z najzdrowszych i najprzyjemniejszych sportów. Wzmacnia mięśnie nóg i pośladków, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowe. Bez względu na to, czy biegasz rekreacyjnie, czy też zawodowo – musisz liczyć się jednak ze swoistymi trudnościami, które wynikają z tej dyscypliny.

Czytaj więcej

Jak zatem czyścić wnętrze butów?

W upalne dni bieganie dostarcza nam najwięcej frajdy, ale też najwięcej uniedogodnień. Jednym z najpopularniejszych problemów jest brzydki zapach, który często wydziela się z wnętrza butów. Im cieplej na zewnątrz, tym bardziej pocą nam się stopy. Nawet jeśli używamy oddychających skarpet to przepocenie się środka buta, jest nieuniknione, szczególnie jeśli intensywnie i często biegamy. Im więcej biegamy w butach, tym bardziej brudzimy but wewnętrzny. Buta wewnętrznego nie da się wyprać. Nieświeżość potęguje się. But wewnętrzny staje się coraz brudniejszy i coraz brzydziej pachnący.  

Czytaj więcej

Nie wszystkie buty można wyprać w pralce. Buty do biegania najczęściej czyścimy szmatką z zewnątrz, środek buta jest natomiast pozostawiony nierzadko bez pielęgnacji. Wypranie butów do biegania w pralce jest często niedopuszczalne! Po pierwsze oznaczałoby rezygnację z gwarancji (reklamacja na buty wyprane w pralce nie zostaje nigdy uznana), a po drugie ryzykowna jest utrata systemów amortyzujących zawartych w podeszwie buta (pianka, gel). Pranie w pralce jest nieprzewidywalne dla technologii zawartych w butach.

Czy zatem wyczyszczenie butów sportowych wewnątrz jest niemożliwe?

Zima to czas dla biegaczy niezwykle trudny i wymagający. Oprócz tego, że wymusza na biegaczach determinację, silną wolę i podwójny wysiłek fizyczny, to jeszcze utrudnia im pielęgnację i konserwację sprzętu joggingowego, a głównie butów.
Bieganie w śniegu i w deszczu jest dla butów niekorzystne, a dla biegacza niekomfortowe. Oprócz tego, że wilgoć wpływa na wytwarzanie się wewnątrz butów brzydkiego zapachu, który trudno potem zniwelować, to jeszcze dodatkowo przemakający but wpływa na odczuwanie dyskomfortu oraz nie sprzyja zachowaniu zdrowego i przyjaznego środowiska dla stopy. Nie sposób potraktować więc zimową porę jako łatwy i sympatyczny dla biegacza czas. Mało jaki sportowiec wymieniłby tę porę roku jako ulubiona do treningów na świeżym powietrzu. 
Czy jesteśmy wobec tego rodzaju problemu bezradni?
Absolutnie nie!

Jak poradzić sobie z tym problemem?

Odpowiedź na te pytania i receptę na te nieudogodnienia znalazła marka VIO – PRO !!!

Receptą na nieświeżość pojawiającą się wewnątrz butów, jest nowatorski odświeżać marki VIO-PRO – Ag-ent Mega Hit ODŚWIEŻACZ do sprzętu sportowego z NANO cząsteczkami srebra. 

Innowacyjne formuły produktów do czyszczenia i odświeżania powierzchni gładkich oraz materiałów tekstylnych coraz częściej opierają swą skuteczność o zawarte w nich molekuły NANO. Szczególne właściwości wykazuje w tym zakresie NANO SREBRO. 

 

Dzięki przejściu do skali NANO składnik ten uzyskuje wysoką efektywność w zakresie blokowania rozwoju wielu szczepów bakterii oraz grzybów. Znaczne podwyższenie skuteczności srebra przetworzonego do tak małej cząsteczki wynika z osiągnięcia większej powierzchni oddziaływania małych cząsteczek, których ilość i rozproszenie jest dużo większe niż w przypadku mikro cząstek spotykanych zazwyczaj w formułach preparatów chemicznych.

AG-ent NANO SILVER

AG-ent NANO SILVER to preparat do odświeżania i dezynfekowania sprzętu sportowego. Nano cząsteczki srebra aktywnie blokują źródło nieprzyjemnych zapachów. Odświeżacz ogranicza występowanie bakterii, grzybów i wirusów, a dodatkowo zapewnia przyjemny i długotrwały zapach świeżości.
Koniecznie zastosuj go do odświeżenia swoich butów.

Czytaj więcej
Jak go stosować?

Osuszone z potu buty spryskaj wewnątrz starannie odświeżaczem marki VIO-PRO. Pozostaw na kilka godzin do całkowitego wyschnięcia, a następnie włóż i zacznij biegać. Tego typu zabieg dobrze jest powtarzać regularnie. Z detergentem marki VIO-PRO poradzisz sobie z każdym „brzydko pachnącym” problemem. Żadna nieświeżość nie zepsuje Ci treningu. Dzięki temu nowatorskiemu środkowi chemicznemu uporasz się z uniedogodnieniami i będziesz mógł w pełni cieszyć się z biegania. Agent NANO SILVER to nie jedyny pomocnik, który oferuje marka VIO-PRO ludziom aktywnym. VIO-PRO ma dla Ciebie jeszcze inne niespodzianki.

Jak odnowić membranę w butach, w których została ona już zużyta?

I z tym problemem marka VIO-PRO łatwo sobie poradzi. Odpowiedzią na pytanie, jak poprawnie konserwować obuwie do biegania w zimę, jest impregnat marki VIO-PRO. Po pierwsze detergent ten wzmocni lub odnowi membranę w Twoim starych butach, w których została już ona w jakiś sposób zużyta lub nigdy nie była wystarczająco skuteczna. Po drugie zaimpregnuje Twoje obuwie, jeśli te wodoodporne nigdy wcześniej nie było. Impregnacja specyfikiem marki VIO-PRO zapewnia całkowitą nieprzemakalność obuwia do biegania.

Jak poradzić sobie zimą z obuwiem, które nie jest wodoodporne?

Innym problemem biegaczy zimą jest przemakanie butów. Buty do biegania nieposiadające membrany bardzo często przemakają. Jest to dla „zimowych” biegaczy bardzo uciążliwe. Przemoczenie stóp oprócz tego, że jest niekomfortowe, sprzyja częstemu się przeziębianiu. Ponadto buty, które często bywają przemoknięte, szybciej ulegają zniszczeniu. Jak poradzić więc sobie zimą z obuwiem, które nie jest wodoodporne, które nie posiada GORE-TEXU lub innej membrany.

Pozostałe artykuły

FAQ: Najczęściej zadawane pytania dotyczące wyboru najlepszego impregnatu do obuwia do biegania.

Regularne czyszczenie zaleca się po każdym treningu, zwłaszcza przy bieganiu w trudnych warunkach.

Wkładki antybakteryjne, regularne wietrzenie butów i stosowanie specjalnych sprayów pomogą w zwalczaniu nieprzyjemnych zapachów.

Tak, preparaty do odświeżania są specjalnie zaprojektowane, aby neutralizować nieprzyjemne zapachy. Wybieraj produkty, które nie tylko maskują, ale także zwalczają źródło zapachu.

Nie zaleca się prania butów w pralce. Ręczne czyszczenie i suszenie są skuteczniejsze i bezpieczniejsze.

Tak, suszenie na kaloryferze może prowadzić do utraty elastyczności materiałów. Zaleca się naturalne suszenie w temperaturze pokojowej.

Mężczyzna w niebieskiej bluzce przyrodzie

Life is better with VIO-PRO