Jak pielęgnować obuwie do biegania? Dlaczego warto biegać? Marka VIO-PRO radzi: Korzyści płynące z biegania są nie do przecenienia. Słoneczna pogoda i bezchmurne niebo to niezwykle sprzyjające warunki do uprawiania tej sympatycznej i energetycznej formy rekreacji. Bieganie to jeden z najzdrowszych i najprzyjemniejszych sportów. Wzmacnia mięśnie nóg i pośladków, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowe. Bez względu na to, czy biegasz rekreacyjnie, czy też zawodowo – musisz liczyć się jednak ze swoistymi trudnościami, które wynikają z tej dyscypliny. Jak pielęgnować obuwie do biegania? Jak zatem czyścić wnętrze butów? Marka VIO-PRO radzi: W upalne dni bieganie dostarcza nam najwięcej frajdy, ale też najwięcej uniedogodnień. Jednym z najpopularniejszych problemów jest brzydki zapach, który często wydziela się z wnętrza butów. Czym cieplej na zewnątrz tym bardziej pocą nam się stopy. Nawet jeśli używamy oddychających skarpet to przepocenie się środka buta jest nieuniknione, szczególnie jeśli intensywnie i często biegamy. Czym więcej biegamy w butach tym bardziej brudzimy but wewnętrzny. Buta wewnętrznego nie da się wyprać. Nieświeżość potęguje się. But wewnętrzny staje się coraz brudniejszy i coraz brzydziej pachnący.

Nie wszystkie buty można wyprać w pralce. Buty do biegania najczęściej czyścimy szmatką z zewnątrz, środek buta jest natomiast pozostawiony nierzadko bez pielęgnacji. Wypranie butów do biegania w pralce jest często niedopuszczalne! Po pierwsze oznaczałoby rezygnację z gwarancji (reklamacja na buty wyprane w pralce nie zostaje nigdy uznana), a po drugie ryzykowna jest utrata systemów amortyzujących zawartych w podeszwie buta (pianka, gel). Pranie w pralce jest nieprzewidywalne dla technologii zawartych w butach.
Jak pielęgnować obuwie do biegania? Czy zatem wyczyszczenie butów sportowych wewnątrz jest niemożliwe? Marka VIO-PRO radzi: Zima to czas dla biegaczy niezwykle trudny i wymagający. Oprócz tego, że wymusza na biegaczach determinację, silną wolę i podwójny wysiłek fizyczny, to jeszcze utrudnia im pielęgnację i konserwację sprzętu joggingowego, a głównie butów.

Bieganie w śniegu i w deszczu jest dla butów niekorzystne, a dla biegacza niekomfortowe. Oprócz tego, że wilgoć wpływa na wytwarzanie się wewnątrz butów brzydkiego zapachu, który trudno potem zniwelować, to jeszcze dodatkowo przemakający but wpływa na odczuwanie dyskomfortu oraz nie sprzyja zachowaniu zdrowego i przyjaznego środowiska dla stopy. Nie sposób potraktować więc zimową porę jako łatwy i sympatyczny dla biegacza czas. Mało jaki sportowiec wymieniłby tą porę roku jako ulubiona do treningów na świeżym powietrzu. 

Czy jesteśmy wobec tego rodzaju problemu bezradni?

Absolutnie nie!
Jak pielęgnować obuwie do biegania? Jak poradzić sobie z tym problemem? Marka VIO-PRO radzi: Odpowiedź na te pytania i receptę na te uniedogodnienia znalazła marka VIO – PRO !!!

Receptą na nieświeżość pojawiającą się wewnątrz butów, jest nowatorski odświeżać marki VIO-PRO - Ag-ent Mega Hit ODŚWIEŻACZ do sprzętu sportowego z nano cząsteczkami srebra.
Odpowiedź na te pytania i receptę na te uniedogodnienia znalazła marka VIO – PRO !!!

Innowacyjne formuły produktów do czyszczenia i odświeżania powierzchni gładkich oraz materiałów tekstylnych coraz częściej opierają swą skuteczność o zawarte w nich molekuły NANO. Szczególne właściwości wykazuje w tym zakresie NANO SREBRO.

Dzięki przejściu do skali NANO, składnik ten uzyskuje wysoką efektywność w zakresie blokowania rozwoju wielu szczepów bakterii oraz grzybów. Znaczne podwyższenie skuteczności srebra przetworzonego do tak małej cząsteczki wynika z osiągnięcia większej powierzchni oddziaływania małych cząsteczek, których ilość i rozproszenie jest dużo większe niż w przypadku mikro cząstek spotykanych zazwyczaj w formułach preparatów chemicznych.

Jak pielęgnować obuwie do biegania? AG-ent NANO SILVER Marka VIO-PRO radzi: AG-ent NANO SILVER to preparat do odświeżania i dezynfekowania sprzętu sportowego. Nano cząsteczki srebra aktywnie blokują źródło nieprzyjemnych zapachów. Odświeżacz ogranicza występowanie bakterii, grzybów i wirusów, a dodatkowo zapewnia przyjemny i długotrwały zapach świeżości.

Koniecznie zastosuj go do odświeżenia swoich butów.
Jak pielęgnować obuwie do biegania? Jak go stosować? Marka VIO-PRO radzi: Osuszone z potu buty spryskaj wewnątrz starannie odświeżaczem marki VIO - PRO. Pozostaw na kilka godzin do całkowitego wyschnięcia, a następnie włóż i zacznij biegać. Tego typu zabieg dobrze jest powtarzać regularnie.

Z detergentem marki VIO-PRO poradzisz sobie z każdym "brzydko pachnącym" problemem. Żadna nieświeżość nie zepsuje Ci treningu. Dzięki temu nowatorskiemu środkowi chemicznemu uporasz się z uniedogodnieniami i będziesz mógł w pełni cieszyć się z biegania.

Agent NANO SILVER to nie jedyny pomocnik, który oferuje marka VIO-PRO ludziom aktywnym. VIO-PRO ma dla Ciebie jeszcze inne niespodzianki
Jak pielęgnować obuwie do biegania? Jak poradzić sobie zimą z obuwiem, które nie jest wodoodporne? Marka VIO-PRO radzi: Innym problemem biegaczy zimą jest przemakanie butów. Buty do biegania nie posiadające membrany bardzo często przemakają. Jest to dla „zimowych” biegaczy bardzo uciążliwe. Przemoczenie stóp oprócz tego, że jest niekomfortowe, sprzyja częstemu się przeziębianiu. Ponad to buty, które często bywają przemoknięte szybciej ulegają zniszczeniu. Jak poradzić więc sobie zimą z obuwiem, które nie jest wodoodporne, które nie posiada GORE-TEXU lub innej membrany. Jak pielęgnować obuwie do biegania? Jak odnowić membranę w butach w których została ona już zużyta? Marka VIO-PRO radzi: I z tym problemem marka VIO – PRO łatwo sobie poradzi. Odpowiedzią na pytanie, jak poprawnie konserwować obuwie do biegania w zimę, jest impregnat marki VIO – PRO. Po pierwsze detergent ten wzmocni lub odnowi membranę w Twoim starych butach, w których została już ona w jakiś sposób zużyta lub nigdy nie była wystarczająco skuteczna. Po drugie zaimpregnuje Twoje obuwie jeśli te wodoodporne nigdy wcześniej nie było. Impregnacja specyfikiem marki VIO - PRO zapewnia całkowitą nieprzemakalność obuwia do biegania.